1907 Fenerbahçe yarı finalde!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2021 Kış Mevsimi Finalleri bugün oynanan ilk çeyrek final eşleşmesi ile başladı. Mevsimi üçüncü sırada bitiren NASR Esports ile altıncı sırada tamamlayan 1907 Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Büyük heyecana sahne olan 5 maçlık seride 1907 Fenerbahçe NASR Esports’u 3-2 yenmeyi başardı. Böylelikle Vadinin Boğaları yarı finalde Papara SuperMassive ile karşılaşmaya hak kazandı. Bunun sonucunda ise diğer çeyrek final eşleşmesinde Dark Passage-Galatasaray serisinin galibi de fastPay Wildcats ile adını KMF’ye yazdırabilmek için mücadele edecek.

1.MAÇ

  • FB (Mavi Taraf) : Wukong-Skarner-Viktor-Jinx-Thresh
  • NSR (Kırmızı Taraf) : Aatrox-Volibear-Galio-Ezreal-Karma

Oyunun başında erken aşamayı iyi oynayarak üstünlüğü alan taraf NSR oldu. Bu sayede bu üstünlüğü erken ejderha kontrolüne çevirmeyi de başaran NSR için işler yolunda gözüküyordu. Yine de alt koridorunun etrafında oynayarak taşıyıcılarından Jinx’e skorlar vermeyi başaran FB oyunun içinde kaldı. Orta oyunda Skarner’ın yakalama potansiyelini iyi kullanarak iki önemli skor bulan FB bunun hemen sonrasında Baron güçlendirmesini de alarak oyunda geri dönüşü yaptı. Bu güçlendirme ile birlikte orta koridor inhibitörünü de alan Vadinin Boğaları böylelikle oyunda tempo avantajını tamamen kendi eline aldı. İkinci Baron etrafında çıkan savaşta FB, bu savaşı da kayıpsız kazandı ve 31 dakika sonunda oyunu bitirerek seride 1-0 öne geçti.

FB vs NSR 1.Maç Özeti

2.MAÇ

  • NSR: Volibear-Hecarim-Azir-Vayne-Alistar
  • FB: Renekton-Udyr-Viktor-Kai’Sa-Leona

Erken oyunda iki takım da ormancıların tekli koridorlara yaptığı baskınlarla skorları paylaştı. Erken ejderler ise NSR’ın oldu. Alamet etrafında çıkan savaşta taraflar birer skor alırken Alamet’i alan taraf ise NSR oldu. Alt koridorda NSR’ın denediği kule altı denemesinden ise FB kayıpsız çıktı. Dağ Ejderi etrafında çıkan savaşta ejderi çalan FB kendisini ejder ruhu tarafında iddialı hale getirdi. Ama yine de rakibinin pozisyon hatalarını iyi değerlendiren NSR böylelikle rakibinin Dağ Ruhu’nu almasını da geciktirdikten sonra Baron güçlendirmesini de kaptı. Hala üstünlüğü varken rakibinin yaptığı hatayı iyi değerlendiren FB oyunda kaldı. Dağ Ruhu etrafında yapılan ikinci savaşta ise rakip ormancıyı düşüren FB tarafı Dağ Ruhu’nu aldı. Orta koridorda NSR’ın başlatmaya çalıştığı savaşı iyi oynayarak kazanan FB tarafı katliam yaptı. Bu kazanılan savaş sayesinde Baron güçlendirmesi de FB’nin oldu. Rakibine karşı bir savaş daha başlatan NSR’a karşı yine çok iyi savaş yapan FB, bu savaşı da kazanarak 33 dakikada seride 2-0 üstünlük yakaladı.

NSR vs FB 2.Maç Özeti

3.MAÇ

  • NSR: Fiora-Udyr-Twisted Fate-Aphelios-Thresh
  • FB: Renekton-Hecarim-Orianna-Kai’Sa-Nautilus

Erken oyunda aldığı üstünlüğü bu kez haritanın geneline yayan NSR bu sayede çok büyük avantaj sahibi oldu. Oyundaki tüm ejderhaları alan NSR Bulut Ruhu’nu da direniş görmeden aldı. Bundan sonra Baron güçlendirmesini de sorunsuz alan ekip koridorlara dağılarak güçlendirme ile kuşatma yaptı. Böylelikle NSR, çok da bir direniş görmeden 28 dakika sonunda kazanarak seride durumu 2-1’e getirdi.

NSR vs FB 3.Maç Özeti

4.MAÇ

  • FB: Renekton-Hecarim-Sylas-Jinx-Leona
  • NSR: Fiora-Graves-Galio-Kai’Sa-Alistar

Kituruken’in Graves ile erken oyunda Elramir’e kabus yaşattığı maçta NSR tarafı önceki oyundan da büyük bir üstünlük yakalayarak oyuna başladı. Bu üstünlük ile beraber objektifler de NSR’ın oldu. Alt koridor nehri etrafında çıkan savaşta Graves’in verdiği ödülü almayı başaran Jinx ile Neramin olsa da yine ejderi alan taraf NSR oldu. Alt koridorda Bulut Ejderi öncesinde çıkan savaşta NSR hiçbir skor vermeden çıkan savaşı kazandı. Bu sayede kartopu etkisini iyice arttıran NSR Baron öncesi yine savaş kazandı ve bu üstünlüğünü Baron güçlendirmesi ile taçlandırdı. Aldığı bu güçlendirme yoluyla NSR rakibinden skorları almaya devam ederek oyunu daha fazla uzatmadı. 25 dakika sonunda oyunu kazanan NSR, aynı zamanda tüm izleyicilere ‘Silver Scrapes’ dinletmiş oldu.

FB vs NSR 4.Maç Özeti

5.MAÇ

  • NSR: Renekton-Udyr-Orianna-Caitlyn-Karma
  • FB: Wukong-Gragas-Irelia-Kai’Sa-Nautilus

Erken oyunda objektif kontrolü NSR’ın elindeydi. FB ejder tarafında durumu eşitledi ama Alamet’i katledip Alametin Gözü’nü alamadı. Rakibinden aldığı skorlarla NSR öndeydi fakat FB de aynı şekilde skorlar alarak kendini oyunda tuttu. Orta oyunda orta koridorda NSR’ın başlatmak istediği savaşı FB çok iyi karşıladı. Ama sarı-lacivertliler bu savaşın hemen sonrasında Baron almak isteyince NSR bunu bozabildi. Buna rağmen Alev Ejderi etrafında çok iyi savaş yapan FB katliam yaparak bir kez daha Baron’a yöneldi ve bu kez güçlendirmeyi almayı da başardı. Sonrasında Alev Ejderi’ni de alan Vadinin Boğaları böylelikle Alev Ruhu için de avantajı yakaladı. Alev Ruhu’nu almak isteyen FB’ye karşı NSR ejderi çalsa da sonrasındaki çatışmada FB Baron için gerekli şartları oluşturarak bir kez daha güçlendirmeyi hanesine yazdırdı. Bundan sonra Alev Ruhu’nu da alan FB hemen arkasından yaptığı savaşla mücadeleyi 36 dakika sonunda kazandı ve adını yarı finale yazdırarak Papara SuperMassive’in rakibi oldu.

NSR vs FB 5.Maç Özeti

Serinin oyuncusu da harika performansları ile Neramin oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

DWG kostümleri yolda!

Next Post

Son yarı finalist Galatasaray!

Related Posts