Akademi Ligi şampiyonu GALAKTICOS!

Akademi Ligi 2021 Kış Mevsimi geçtiğimiz haftasonu oynanan beş maçlık seriler ile tamamlandı. Bu seriler sonunda finalde Team Aurora Akademi’yi yenmeyi başaran Galakticos Akademi mevsimi şampiyon tamamladı. Bu şampiyonluk aynı zamanda Galakticos’un kurulduğu günden bu yana kazandığı ilk şampiyonluk olarak da VFŞL tarihine geçti.

Yarı finallerde Cuma günü oynanan seride Galakticos Akademi, Papara SuperMassive Akademi ile karşılaştı. Bu seride Galakticos beşlisi tıpkı VFŞL’de olduğu gibi pr1me-roulette-Blake-Jeyrus-Shawi Katami’ydi. Papara SuperMassive ise Kebap-113-Rhemio-Rate-Parus beşlisiyle bu seride yer aldı. Rakibine maç vermeyen Galakticos, böylelikle finale yükseldi.

Cumartesi günü ikinci finalisti belirleyecek eşleşmede ise Team Aurora Akademi ile Galatasaray Espor Akademi karşılaştı. Team Aurora Akademi beşlisi yine aynı VFŞL’de olduğu gibi bu seride de KTSR-rhilech-Fleck-Rhioni-Dellal şeklindeydi. Galatasaray Akademi’de ise NuQ-Rames-Camanagazo-Ruep-Carry beşlisini bu seride izleme şansı bulduk. Başından sonuna kadar çekişme dolu seride ise Team Aurora Akademi 5 maç sonunda finale yükselen taraf oldu. Böylelikle VFŞL’de de mücadele etmiş iki takımın mücadelesini finalde izleme şansını yakaladık.

Akademi Ligi şampiyonunu belirleyecek seride Galakticos ile Team Aurora kozlarını paylaştı. İki takım da yarı finali kazanan kadrolarını finalde de kullanmayı tercih etti. Bu seride ilk iki maçı kazanan taraf Galakticos’tu. Bu galibiyetlerden sonra akıllarımızda ‘ bu seri acaba 3 maçta bitecek mi?’ sorusu da oluştu. Fakat Team Aurora seriyi 4.maça götürmeyi başardı. Yine de Galakticos, 4. maçı da kazanmayı başardı ve tarihinde ilk kez Akademi Ligi şampiyonluğuna ulaştı. Bu serinin oyuncusu ise Galakticos’tan pr1me oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Valoranta Gelecek Yeni Silah Kostümleri Belli Oldu!

Next Post

MSI 2021’de gruplar belirlendi

Related Posts