Daha Fazla Yasaklama mı Geliyor?

Riot’a Sor yazısının yeni bölümünde çoğu oyuncunun merak ettiği “Daha fazla yasaklama yapılabilir mi?” sorusuna yer verildi. Riot Scruffy‘nin yaptığı açıklamaya göre daha fazla şampiyon yasaklamanın bir çok olumlu ve olumsuz yönü olduğu belirtildi. Olumlu yönleri ise şöyle ifade etti;

OLUMLU YÖNLER

1-)Can sıkıcı veya kötü eşleşmelere karşı oyunculara daha fazla kontrol ve özgürlük sağlar.

2-)Strateji seçeneklerini az da olsa arttırır: Etkili bir takım kompozisyonu kurmak ve yasaklama sırasında belli bir şampiyona karşı etkili olan seçenekleri göz önünde bulundurmak, oyun öncesine bir miktar derinlik ekler.

Fakat bu avantajların yanında bir çok dezavantaj da sıraladı. Sıraladığı dezavantajlar şu şekildeydi;

1-)Şampiyon seçimini daha karmaşık ve uzun hale getirir: Oyun öncesi zaten epey uzun ve karmaşık bir süreç. Dolayısıyla oyuncuların oyuna daha çabuk girmesini ve yeniden kurma ihtimalinin daha az olmasını tercih ederiz.

2-)İstediğiniz şampiyonu oynama ihtimaliniz azalır: Zor veya can sıkıcı eşleşmeleri engelleyebilmenin doğrudan bir dezavantajı da oynamak istediğiniz şampiyonun da yasaklanabilecek olması. Bu durum özellikle yalnızca sayılı şampiyonu rahatlıkla oynayabilen yeni oyuncular veya sadece daha sık yasaklanan şampiyonları veya sınıfları (örn. suikastçılar) oynamaktan hoşlanan oyuncular için çok kötü olurdu.

3-)Feci olağanüstü durumlar ortaya çıkabilir: Yasaklama sayısının arttırılmasıyla birlikte konumların veya şampiyon sınıflarının birçoğu tamamen yasaklanabilir. Eğer tüm nişancılar, efsuncular, suikastçılar veya tanklar oynanamasaydı oyun bundan epey olumsuz etkilenirdi.

Dezavantajlar avantajlara kıyasla daha fazla olduğu ve şimdilik çözülemeyecek problemler olduğu için şimdilik böyle bir konuya yer verilmediğini ama ilerde fikirlerinin değişebileceğini belirtti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Roulette Galakticos’ta!

Next Post

VALORANT YENİ AJANI,ASTRA

Related Posts