Gwen’in yetenekleri belli oldu

League of Legends evrenine katılacak en yeni şampiyonumuz Gwen’in yetenekleri belli oldu. Üst koridorda yetenek gücü kullanıcısı olan bez bebeğimizin yeteneklerine gelin birlikte göz atalım.

Öncelikle pasifinden başlayalım:

Pasif-Bin Kesik

Gwen’in normal saldırıları can yüzdesine bağlı olarak isabet halinde ilave büyü hasarı veriyor. Şampiyonlara yönelik normal saldırıları da Gwen’i verdiği hasarın belli bir miktarı oranında iyileştiriyor.

Q-Kırt Kırt!

Gwen makasını hızla 2-6 defa kullanarak koni şeklindeki bir alana büyü hasarı veriyor. Gwen makasını en az 2 defa daha kullanıyor ve rakibe vurduğu her bir normal saldırı kadar makas darbesi daha gerçekleştiriyor (toplamda 6 darbe olacak şekilde en fazla 4 darbe daha).

Ayrıca her bir makas darbesinin merkezindeki rakipler gerçek hasar yiyor. Bununla birlikte Bin Kesik’ten de ilave büyü hasarı alıyor.

W-Kutlu Sis

Gwen 5 saniyeliğine kendisini Kutlu Sis’le çevreleyerek sisin içindeyken zırh ve büyü direncine sahip oluyor. Sisin dışındaki rakipler Senna’nın Kara Sis’in Laneti yeteneğine benzer biçimde Gwen’i hedef alamıyor ve ekstra olarak Gwen’e yetenek de tutturamıyor. Sis, Gwen bölgeden ilk kez ayrılmaya çalıştığında onu takip ediyor fakat sonraki seferde kayboluyor.

E-Pens At

Gwen kısa bir mesafe boyunca atılarak saldırılarını 4 saniyeliğine güçlendiriyor. Bununla birlikte Gwen ayrıca menzil, hız ve isabet halinde büyü hasarına sahip oluyor. Bu sırada eğer bir rakibe saldırıyorsa yeteneğin bekleme süresinin yarısını Gwen’e geri kazandırıyor.

R (Ulti)-İlmek İlmek

Gwen, ultisini 3 defaya kadar kullanabiliyor ama art arda gelecek her bir kullanımı açabilmesi için onu 8 saniye içinde bir rakibe tutturması gerekiyor. Her kullanımı bir hat üstünde ilerleyerek büyü hasarı veriyor. Buna ek olarak rakiplerini de yavaşlatıyor ve pasifinin ilave büyü hasarını veren iğneler fırlatıyor.

İlk kullanımda 1, ikinci kullanımda 3 ve son kullanımda 5 iğne fırlatıyor. Rakiplere isabet eden 9 iğnenin her biri, pasif etkisini 1 (yani toplamda 9) defa uyguluyor.

Şampiyonun oyun tarzı oldukça ilgi çekeceğe ve eğlenceli olacağa benziyor. Ek olarak Gwen Uzayın Ritmi kostüm serisiyle ilk kostümünü alacak.

Uzayın Ritmi Gwen sanat görseli

Böylelikle Gwen’in artık neler yapabileceğini de biliyoruz. Gwen 11.8 yamasıyla da Vadi’deki yerini alacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

MSI 2021’de gruplar belirlendi

Next Post

Valorant 2.06 Yama Notları

Related Posts