Son yarı finalist Galatasaray!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2021 Kış Mevsimi Finalleri’nde çeyrek final aşaması tamamlandı. Bugün oynanan ikinci seride mevsimi dördüncü bitiren Galatasaray Esports ile beşinci bitiren Dark Passage karşılaştı. Rakibine maç vermeden seriyi 3-0 kazanan Vadinin Aslanları, böylelikle yarı finalde fastPay Wildcats ile eşleşti.

1.MAÇ

  • GS (Mavi Taraf) : Renekton-Hecarim-Orianna-Jinx-Rell
  • DP (Kırmızı Taraf) : Kennen-Volibear-Yone-Senna-Cho’Gath

Oyunun başlarında skorları alan taraf GS olurken DP buna karşı objektifleri almaya çalıştı. Yine de Mojito’nun etkili oyunuyla GS önde olmaya devam etti. Baskınlar ile üstünlüğünü korumaya devam eden GS için işler yolunda gidiyordu. Üst koridora gelen bir başka baskında ise DP karşı oyunu yaparak en azından skorları eşitlemeyi başardı. Orta koridorda çıkan savaş ilk başta yakın gibi gözükse de GS tarafı bu savaşta katliam yaptı. Bu savaş ile birlikte GS de Dağ Ruhu’na yakınlaştı. Baron öncesi çıkan savaşı DP kazanıyor gibi gözükse de hayatta kalan taşıyıcılarıyla GS bu savaşı da kazanmayı başardı. Bu sayede GS Baron güçlendirmesini de aldı. Dağ Ruhu’nu da alan GS sonraki savaşı da kazanarak maçı bitirdi. Böylelikle GS seride 1-0 öne geçti.

GS vs DP 1.Maç Özeti

2.MAÇ

  • GS: Aatrox-Hecarim-Azir-Ezreal-Gragas
  • DP: Kennen-Skarner-Nocturne-Senna-Cho’Gath

Erken oyunda Mojito’nun daha etkili olduğu mücadelede GS erken oyunda bu sayede skorlar bulmayı başardı. Alt koridordaki 2v2 çatışmalarda GS oldukça iyi bir üstünlük yakaladı. Bunu dengelemek adına Typhoon da üst koridor baskınlarını arttırınca DP rakibine skor anlamında yaklaştı. Ama bunun karşılığında alt koridorda ejderler GS’nin oldu. Alt koridordan önemli altın ödülünü almayı başaran DP altında da rakibini yakaladı. Bulut Ejderi’ni DP almayı başarsa da sonrasındaki savaşı çok iyi yapan GS neredeyse katliama imza atacaktı. Baron öncesi savaş DP’nin istediği şekilde ilerledi ve bu sayede DP rakibini Baron’a sokmadı. Bundan sonra rakibinin alt koridorda önemli kaynakları kullandığını gören GS orta koridorda başlattığı savaşta katliam yaparak Bulut Ruhu’na da bir adım daha yaklaştı. Bundan sonra Baron etrafında savaş isteyen GS’ye karşı DP takımca iyi oynayarak bir savaş daha kazandı. Buna rağmen GS Bulut Ruhu’nu almayı başardı. Rakibini Baron’a yemlemeyi de başaran GS son bir savaş daha kazanarak seride durumu 2-0’a getirdi.

GS vs DP 2.Maç Özeti

3.MAÇ

  • GS: Aatrox-Hecarim-Azir-Kai’Sa-Rakan
  • DP: Karma-Skarner-Nocturne-Ezreal-Leona

DP tarafı erken oyunda GS’nin her hamlesine karşı hamleyi yapmayı başardı. Bunun sonucunda bol skor çıkan erken oyunda DP öne de geçmeyi başardı. Alev Ejderi öncesi çıkan savaşta iki tarafın da iyi oyunuyla sadece tek skor çıksa da DP ejderi de alarak oyunda daha avantajlı hale geldi. Okyanus Ruhu için ejderi de alan DP ruh almaya yaklaştı. Orta koridorda daha önceden aldığı Alamet ile ilk kuleyi de alan DP İçin işler yolunda gözüküyordu. Fakat ruh öncesi yapılan savaşta GS rakibinden önemli skorları aldı. Bu skorlarla GS rakibinin ruh almasını da geciktirdi. Baron çıkmadan önce rakip ormancıyı almayı başaran DP devamındaki savaşı yapmak istese de GS bunu çok iyi karşıladı. Bu savaştan 4 skor çıkaran sarı-kırmızılılar Baron güçlendirmesini de aldı. Bu güçlendirme ile GS rakibini iyice baskı altına aldı. En sonunda üst koridorda sahip olduğu güçle son savaşı da kazanan GS böylelikle seriyi 3-0 bitirerek yarı finalde fastPay Wildcats ile eşleşti.

GS vs DP 3.Maç Özeti

Serinin oyuncusu ise yakın bir oylamadan sonra Ruvelius seçildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

1907 Fenerbahçe yarı finalde!

Next Post

Rammus Mini Rework

Related Posts