VALORANT’A YENİ HARİTA MI GELİYOR ? (TEORİLER)

Resmi açıklamalara göre yeni haritalar her bölümün başında yani 6 ayda bir oyuna gelecektir fakat Icebox haritasının erken yayınlanmasıyla bu takvim biraz bozuldu.

Oyuncuların tahminlerine göre yeni harita bir sonraki kısımda oyuna eklenecek. Ve tabi ki yeni haritanın nerede olacağına dair bir çok teori ortaya atıldı. Biz de size bu teorilerden bahsedeceğiz.

Valorant’ın birinci bölümünün başında yayınlanan animasyon Venedik’te geçiyordu ve animasyonun sonunda Ascent gözüküyordu. İkinci bölüm ise Icebox haritasının civarına demir atmış bir yük gemisi üzerinde gerçekleşiyor. Peki bu yük gemisinin önemi nedir?

Yeni gelen savaş biletinde bir oyuncu kartı mevcut ve bu oyuncu kartında ise bir yük gemisi gözüküyor. Rioterlar bu yük gemisi kartının ikinci bölüm üçüncü kısımla ilgili bir kart olduğunu doğruladı. Kartın adı ise “Lost In Sea”, yani önümüzdeki günlerde bu kart ile ilgili şeyler göreceğiz.

Bu bilgilerden sonra ‘Hani teoriler nerde?!’ dediğinizi duyar gibiyim…

İlk teorimiz bir sonraki haritanın bir yük gemisinde geçeceği. Sizin ve çoğu FPS oyuncusunun da bildiği gibi “gemi haritası” neredeyse her FPS oyununda mevcut

İkinci teorimiz ise;

Yukarıdaki haritada sarı ile işaretlenmiş bölgelere baktığımız zaman Rusya civarında belirlenmiş olan sarı bölge Icebox haritasının olduğu bölge, Japonya’da belirlenmiş sarı bölge Split haritasının olduğu bölge, Fas‘ta belirlenmiş bölge Bind haritasının olduğu bölge ve Venedik’te işaretlenmiş bölge Ascent haritasının olduğu bölge.

Icebox haritasından yola çıkarak bazı insanlar yeni haritanın Papua Yeni Gine‘de olacağını düşünüyor. Ama Lost In Sea kartından yola çıkarak bu kayıp geminin Papua Yeni Gine civarına demir atıp durabileceğini düşünenler var.

Lost in Sea oyuncu kartı

Kısaca ilk teori: Yeni harita bir yük gemisinde geçecek.

İkinci teori: Yeni harita Papua Yeni Gine’de geçecek.

Üçüncü teoride ise yarı Papua Yeni Gine’de yarı yük gemisinde geçecek diye düşünen insanlar mevcut.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

VCT 1. AŞAMA – MASTERS TÜRKİYE ÖNCESİ SON DÜZLÜK

Next Post

VFŞL’DE 7.HAFTA TAMAMLANDI

Related Posts