VFŞL’de 8.hafta tamamlandı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2021 Kış Mevsimi’nde 8. hafta da tamamlandı. Bu haftanın sonunda NASR Esports ve Galatasaray haftayı namağlup kapayarak mevsim finallerini garantiledi. Arka arkaya 8 galibiyet alan fastPay Wildcats da Papara SuperMassive ile zirveyi paylaştı. 5 Ronin ile Galakticos ise mevsim finalleri şansını kaybeden takımlar oldular.

Son hafta öncesi puan tablosu da şu şekilde oluştu:

Team Aurora vs NASR Esports

Haftanın ilk maçında Team Aurora ile puan tablosunda üst sıralara tırmanmak isteyen NASR Esports karşılaştı. AUR kadrosunda 3 değişiklik yaparak üst koridorda KTSR, orta koridorda Fleck ve destekte Dellal ile vadiye inmeye karar verdi. AUR’un bu mücadele için şampiyon seçimleri Renekton-Hecarim-Orianna-Xayah-Nautilus olurken NSR ekibi ise Fiora-Udyr-Azir-Aphelios-Thresh seçimleriyle vadiye indi. Oyunun erken aşamalarında önceki haftalara kıyasla AUR daha aktif oynayarak üstünlüğü eline almayı başardı. Buna karşılık olarak NSR tarafı da özellikle tarafsız objektiflerde daha etkin oldu. Orta oyunda yaptığı savaşla NSR üstünlüğü eline aldı ve bu sayede Baron güçlendirmesini de aldı. Bundan sonra yaptığı savaşla NSR rakibini yendi ve 23 dakikada zafere ulaşan taraf oldu. Maçın En Değerli Oyuncusu da 5/1/10’luk Udyr performansı ile Kituruken oldu.

5 Ronin vs Dark Passage

Günün ikinci maçında 5 Ronin ile Dark Passage karşılaştı. İki takım da bu mücadeleyi çok önemsiyordu çünkü mevsim finallerine katılmak istiyorlardı. 5R Sion-Udyr-Syndra-Tristana-Nautilus seçimlerini kilitlerken DP ise Gragas-Rek’Sai-Galio-Kai’Sa-Leona kompozisyonunu kullandı. Oyunun erken aşamalarında nispeten sakin bir oyun izledik. Erken aşamada DP ejderleri almayı başardı. Yine de Alamet yakınında çıkan savaşta 5R tarafı iyi koordinasyon ile savaşı kayıpsız kazandı. Bu sayede belli bir üstünlük kazanan 5R oyunun kontrolünü eline almayı görece başardı. Fakat orta koridorda çıkan savaşta DP skorları toplayarak oyuna geri döndü. Geride olmalarına rağmen Alev Ruhu için yapılan savaştan da galip ayrılan taraf DP oldu. Baron güçlendirmesi için olan savaşı da kazanmayı başaran DP Baron güçlendirmesini de aldı. Bu sayede rakibinin kulelerini de alan DP temiz bir takım savaşıyla rakibinin merkezini yoketti ve yaklaşık 34 dakikada kazanan taraf oldu. Maçın En Değerli Oyuncusu ödülü ise 3/0/13’lük Gragas performansıyla fabFabulous oldu.

1907 Fenerbahçe vs Galakticos

Mevsim finalleri yarışının önemli maçlarından birinde 1907 Fenerbahçe ile Galakticos karşı karşıya geldi. FB bu maça Gragas-Udyr-Yone-Kai’Sa-Leona seçimleriyle çıkmayı tercih ederken GAL tarafı ise Gnar-Hecarim-Azir-Tristana-Braum beşlisiyle vadiye indi. Oyunun ilk dakikalarında orta koridora gelen baskını alt koridorun rotasyonuyla çok iyi karşılayan GAL ekibi, bu sayede özellikle Jeyrus’un Tristana’sını çok erken güçlendirmeyi başardı. Buradan aldığı kartopu etkisi ile ejderhalarda da önceliği alan GAL, FB’nin de ejderhaları rakibine bırakmak istememesiyle çıkan savaşta daha da fazla üstünlük yakaladı. FB tarafı küçük çatışmalarda skorlar bulmayı başarsa da sonrasında özellikle Blake’in Azir’inin de kazandırdığı zamanla orta koridorda inhibitörü almayı başaran GAL tarafı tempo avantajını elinde tutmaya devam etti. Rakibini Baron etrafında savaş yapmaya zorlayan GAL, elindeki üstünlük sayesinde bu savaşı da kazanarak rakibinin merkezini yaklaşık 28 dakika sonunda yıkmayı başardı ve mevsim finalleri hedefi doğrultusunda çok kritik bir mücadeleyi kazanmayı başardı. Maçın En Değerli Oyuncusu ise 6/2/7’lik Tristana performansı ile Jeyrus oldu.

Beşiktaş Esports vs Galatasaray Esports

Vadideki derbilerden bir diğerinde ise Beşiktaş ile Galatasaray kozlarını paylaştı. BJK bu maç için Aatrox-Skarner-Orianna-Xayah-Thresh tercihlerinde bulundu. Nişancı rolünde yaptığı Ruvelius hamlesi ile bu maça çıkan GS ise Renekton-Hecarim-Zoe-Tristana-Blitzcrank kompozisyonunu kullandı. Oyunun erken aşamasında özellikle alt koridorda skorları bulmayı başaran Vadinin Aslanları böylelikle rakibine karşı üstünlüğü yakaladı. Takım savaşlarını da kazanmaya devam eden GS tarafsız objektiflerde de rakibine göz açtırmadı. Çaresizlik ile Kara Kartallar Baron güçlendirmesini almaya çalıştı ama Bolulu, rakibinin bütün planlarını bozarak Baron’u çaldı. Buradan sonra Okyanus Ruhu etrafında yapılan savaşı da kazanan GS, oyunu daha fazla uzatmayarak rakibinin savunma çabalarını boşa çıkardı ve 33 dakika sonunda galibiyete ulaşan taraf oldu. Maçın En Değerli Oyuncusu ödülü ise 3/1/13’lük Hecarim performansı ile Mojito’nun oldu.

fastPay Wildcats vs Papara SuperMassive

Cumartesi gününün son maçında liderlik için fastPay Wildcats ile Papara SuperMassive karşılaştı. IW bu mücadelede Shen-Hecarim-Seraphine-Tristana-Alistar ile oynamayı tercih etti. SUP tarafı ise bu kompozisyona Urgot-Graves-Orianna-Kai’Sa-Rell seçimleriyle karşılık verdi. Erken aşamalardan itibaren IW rakibine kıyasla çok daha iyi savaşlar yapıp bunları kazanarak büyük üstünlük yakaladı. Bu sayede tarafsız objektifleri de rahatça alan IW rakibini bir kez daha savaşta yenerek Baron güçlendirmesinin de sahibi oldu. Bu güçlendirmeyle orta koridor inhibitör kulesini de almayı başaran IW oyunu biraz soğuttu. Sonrasında ise IW ikinci kez Baron’u almayı başardı ve bu sayede rakibinin orta koridordaki açık inhibitöründen de faydalanarak oyunu bitirdi. IW bu galibiyetle birlikte zirvedeki SUP’u yakalamayı başararak liderlik yarışını kızıştırdı. Bu mücadele yaklaşık 32 dakika sürdü. Maçın En Değerli Oyuncusu ödülü ise 3/0/10’luk Seraphine performansı ile Serin’in oldu.

NASR Esports vs 5 Ronin

Pazar gününün ilk maçında NASR Esports ile 5 Ronin karşı karşıya geldi. 5R için bu maç kritik konumdaydı çünkü bu maçta mağlubiyet almaları halinde mevsim finalleri hayaline veda edeceklerdi. NSR bu mücadele için Aatrox-Hecarim-Syndra-Vayne-Karma seçimlerini kilitlerken 5R tarafı ise Renekton-Graves-Zoe-Kai’Sa-Rell ile vadiye indi. Oyunun başından itibaren NSR rakibine karşı üstünlük yakalamayı başardı. Orta oyunda iki takım da karşılıklı skorlar almayı başarırken NSR tarafı üstünlüğünü sürdürdü. Baron etrafındaki savaşta 5R’ye karşı yine savaşı kazanan NSR, rakibine karşı savaşlardaki üstünlüğünü devam ettirdi. Aldığı bü üstünlüğü kartopu etkisine çeviren NSR tarafı 27 dakikada mücadeleyi kazanmayı başardı. Bu mağlubiyetten sonra 5 Ronin, mevsim finallerine veda etti. Maçın En Değerli Oyuncusu ise 7/1/4’lük Syndra performansı ile Giyuu oldu.

fastPay Wildcats vs Team Aurora

Günün ikinci karşılaşması fastPay Wildcats ile Team Aurora maçıydı. IW tarafı bu mücadelede Karma-Hecarim-LeBlanc-Kalista-Rell seçimlerini yaparken AUR ise Gnar-Udyr-Azir-Ashe-Braum ile rakibine karşılık vermeyi seçti. Böylelikle bu mevsim ligimizde ilk kez LeBlanc de seçilmiş oldu. Maçın başından itibaren iki takım da çatışmalar yapmaktan kaçınmadı ve bunun karşılığında bol skor gördük. IW bu savaşlardan daha avantajlı çıkan taraf oldu. Bunun sayesinde bu avantajı da tarafsız objektiflere çevirmeyi de başardılar. Bunun sonrasındaki savaşları da kazanmayı başaran IW tarafı, böylelikle 26 dakika sonunda zafere ulaşan taraf oldu. Maçın En Değerli Oyuncusu ise 5/0/13’lük Hecarim performansıyla Ferret oldu.

1907 Fenerbahçe vs Papara SuperMassive

Günün üçüncü maçında 1907 Fenerbahçe ile Papara SuperMassive mücadelesini izledik. Mevsim finallerine kalma yarışının içindeki FB Gnar-Trundle-Ekko-Miss Fortune-Rell seçimlerine giderken zirveyi en yakın takipçisi IW’e kaptırmak istemeyen SUP ise Wukong-Udyr-Syndra-Tristana-Alistar kompozisyonuyla vadiye indi. Özellikle Kireas ile FB’nin agresif hamlelerini çok iyi karşılayıp rakibine geri yollayan SUP oyunun ilk dakikalarından itibaren üstünlüğü eline aldı. Buna karşılık aldığı Alamet’i üst koridorda kullanmayı başaran FB, oyunu dengelemiş gibi gözüktü. Fakat Dağ Ejderi etrafında yapılan savaşta SUP, rakibine ejderi kaptırsa da geri dönüş skorlarını alarak tempo avantajını elinde tutmaya devam etti. Güçlü rakibine karşı FB hamleler denemeye devam etti ama SUP rakibini okuyarak savaşları yine kazandı. FB çaresizlikle Baron güçlendirmesini almaya çalıştı fakat SUP burada da rakibine izin vermedi. Aldığı güçlendirme ile minyon dalgalarını ayarlayarak rakibini ekarte eden SUP zafere yaklaşık 34 dakikada ulaştı. Maçın En Değerli Oyuncusu ise 5/0/9’luk Syndra performansı ile Ksaez oldu.

Galatasaray Esports vs Dark Passage

Günün bir diğer mücadelesinde Galatasaray ile Dark Passage karşı karşıya geldi. GS bu mücadele için Gnar-Hecarim-Vel’Koz-Jinx-Thresh seçimlerini kilitlerken DP ise Wukong-Olaf-Seraphine-Jhin-Nautilus ile rakibine karşılık verdi. Diğer maçlara kıyasla iki takımın da erken aşamayı sakin geçirdiği mücadelede ilk Alamet için yapılan savaşta skorlar bölüşüldü. GS beşlisi tarafsız objektiflerin neredeyse tümünü almayı başararak kendileri adına iyi bir işe imza attı. Baron güçlendirmesi etrafında çıkan büyük savaşta özellikle Bolulu ve Luana’nın yıldızlaşmasıyla GS rakibini yenmeyi başardı. Böylelikle Baron güçlendirmesini de almayı başaran sarı-kırmızılılar yaklaşık 33 dakikada zafere ulaşmayı başardı. Maçın En Değerli Oyuncusu ise 2/0/4’lük Gnar performansı ile Luana oldu.

Galakticos vs Beşiktaş Esports

Haftanın kapanış maçında Galakticos ile Beşiktaş kozlarını paylaştı. Kaybederse mevsim finali hayaline veda edecek olan GAL Aatrox-Udyr-Viktor-Kai’Sa-Blitzcrank seçimlerini yaparken BJK tarafı bu seçimlere karşı Gnar-Hecarim-Azir-Jinx-Thresh ile karşılık verdi. Oyunun ilk dakikalarından itibaren haritanın her iki tarafında da çatışmalar fazlaydı ama BJK bu çatışmalarda üstünlüğü alan taraf oldu. Kara Kartallar özellikle alt koridorda aldığı üstünlüğü kullanmaya çalışıp ejderleri toplamaya odaklandı. Alamet etrafında çıkan savaşta iki takım da skorlar aldı. Alev Ejderi etrafında yapılan savaş BJK için tekrar çıkış noktası olmuş gibi gözükse de hemen sonrasında GAL’ın rakibine karşılık vermesiyle oyun yine dengelendi. Verdiği Baron kararıyla güçlendirmeyi cebine koymayı başaran taraf GAL oldu. Alev Ejderi etrafında yaptığı savaşı da kazanan GAL için galibiyet yakın gibi gözükse de Alev Ruhu’nu almayı başaran BJK çok yakın geçen savaşı kazandı ve yaklaşık 30 dakika süren heyecan dolu mücadele sonunda rakibini mevsim finallerinin dışına itti. Maçın En Değerli Oyuncusu 6/2/6’lık Gnar performansı ile Juuzou oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Akademi Ligi’nde 8.hafta tamamlandı

Next Post

Riot’dan yeni kostüm serisi ve etkinlik geliyor: UZAYIN RİTMİ

Related Posts