VFŞL’de mevsim ödülleri sahiplerini buldu

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2021 Kış Mevsimi’nde normal sezonun bitişinin ardından mevsimin en iyileri de ödüllerini aldı. Dün LoLespor’un Youtube hesabından yayınladığı video ile mevsimin en iyi oyuncuları ödüllerini aldılar.

Koridorlarının en iyileri, En İyi Koç Ekibi, Mevsimin Çaylağı ve En Çok Gelişen Oyuncu ödüllerini VFŞL yayın ekibi ve takım koçlarının verdiği oylar belirledi. Bunun dışında Taraftar Özel Ödülü VFŞL izleyicilerinin oylarıyla seçildi. Ayrıca Vodafone Freezone En Değerli Oyuncu ödülü de her maçın ardından yayın ekibinin seçimleriyle belirlendi.

Sırasıyla ödül sahipleri şöyleydi:

Vodafone Freezone Mevsimin En Değerli Oyuncusu: (SUP) Ksaez

Mevsimin sonunda en değerli oyuncu ödülü tablosunun zirvesinde 1907 Fenerbahçe nişancısı Neramin, fastPay Wildcats ormancısı Ferret ve Papara SuperMassive orta koridoru Ksaez vardı. Eşitliği bozmak için 10 yayın ekibi üyesi kendi aralarında yeniden bir oylama yaptı. Bu oylamanın sonunda ise Ksaez Vodafone Freezone Mevsimin En Değerli Oyuncusu ödülünün sahibi oldu.

Ksaez’in ödül sonrası düşünceleri ise şu şekildeydi:

”Kariyerime geçen yıl çaylak ödülüyle başladım. Geçen yıl o ödülü aldıktan sonra En İyi Orta Koridor ve En Değerli Oyuncu ödüllerini de almak istedim. Bu yüzden bu sezon arasında iyi çalıştım ve bence kendimi geliştirdim. Takımımız da çok iyi. Bu ödülü takım olarak kazandık aslında, hepimiz iyi oynadık. Ben de birkaç maçta ekstra işler yaptım, o yüzden bu ödül bana layık görüldü. Hem takımım hem de kendim adına çok mutluyum.

Sezonun ilk yarısı bizim için bence iyi geçti. Ama ikinci yarıda biraz sallantılı maçlarımız oldu bence. Ama biz yine de takım içinde hiç negatif düşünmedik. Maçlarımıza, antrenmanlarımıza aynı şekilde devam ettik. Ligi de birinci tamamladık. Bu sene SuperMassive’e yeni bir kupa kazandırmayı planlıyoruz.”

Mevsimin En İyi Çaylağı: (FB) Neramin

Bu mevsim boyunca oldukça ilgi çeken çaylak performansı vardı. Özellikle 5 Ronin’in ormancısı BroCColi, Dark Passage’ın nişancısı Coldraa ve Galakticos’un desteği Shawi Katami mevsim boyunca herkese çok iyi performanslar izletti. Ama mevsimin sonunda takımının mevsim finallerine katılmasında büyük payı olan 1907 Fenerbahçe nişancısı Neramin Mevsimin En İyi Çaylağı seçilmeyi başardı.

Neramin, aldığı ödül sonrasında ise şu ifadeleri kullandı:

”Bu mevsim ilk defa ligde oynadım ve heyecanlıydım. Heyecanım yüzünden potansiyelimi gösteremediğimi düşünüyordum. Ama sonraki haftalarda heyecanımı yendiğimi ve potansiyelimi gösterebildiğimi düşünüyorum, ödül için de teşekkür ederim. Bizim için güzel bir mevsim oldu, insanlar bize çok güvenmiyordu ama biz kendimize güveniyorduk ve playoff’lara kalabileceğimizi biliyorduk. İnsanlar güvenmemekte de haklılardı çünkü lige kötü bir başlangıç yapmıştık ve genç bir kadroyduk. İlk hedefimiz playoff yapmaktı ve bunu başardık.

Mevsim finalleri başlıyor, hedefimiz tabi ki de final oynamak ve finalde iyi işler başarmak. Bunun için çok çalışıyoruz, iki haftamız var. Çok çalışmaya da devam edeceğiz ve güçlü bir Fenerbahçe göstermeye çalışacağız.”

Mevsimin En İyi Üst Koridoru: (IW) StarScreen

Mevsim boyunca üst koridorlar form tutturmakta zorlandı. Bu noktada Papara SuperMassive’den Ragner ve fastPay Wildcats’ten StarScreen diğer rakiplerinden ayrılarak mevsim boyunca çok iyi gözüktüler. Çok çekişmeli bir rekabetin sonunda ise StarScreen, kariyerinde ilk kez En İyi Üst Koridor ödülünün sahibi oldu.

StarScreen’in ödül sonrası görüşleri ise şu şekildeydi:

”Lige takımca biraz tutuk başladık. Bazı sorunlarımız olduğunu biliyorduk ama lig süreci uzun olduğu için bunları çözebileceğimizi de biliyorduk. Kısa bir süre içerisinde de bunu çözdük ve lig uzun olduğu için de bir sürü farklı şey denedik. Çünkü bizim için asıl önemli şey finallerde nasıl oynadığımızdı. Finallere kadar da bir sürü şey başardık. Bizim için finallerde bu daha önemli, bir sürü silahımız var. Finalde görüşmek üzere.

Geçen sene bir yarı final, bir de final kaybettim. O yüzden çok hırslıyım, bu sene tek hedefim şampiyon olmak, başka hiçbir sonuç beni tatmin etmez. Bu sene yarım kalan işi bitirmeye geliyoruz.

Geçen sene tüm takım arkadaşlarım rollerinin en iyileri olarak seçilmişti, bense yine ikinci seçilmiştim. O gün bir sonraki yıl en iyisi olmak için kendime bir söz vermiştim ve çok çalışarak bu mevsim bunu kanıtladığıma inanıyorum. Benim için güzel bir mevsimdi, ödülü almak beni çok mutlu etti. Oy veren herkese teşekkürler.”

Mevsimin En İyi Ormancısı: (IW) Ferret

Ormancı rolü bütün oyun genelinde herkesin eleştirdiği bir rol. Genelde koridorlarda istediğimizi alamadığımızda veya oyun kötü durumdaysa hepimiz en azından bir defa ”Ormancı farkı ya!” demişizdir. İşte bu mevsim fastpay Wildcats ormancısı Ferret da bu ”ormancı farkı” sözünü en iyi özetleyen ormancı oldu. Genç ormancı 2020 Yaz Mevsimi’nden sonra 2021 Kış Mevsimi’nde de yine En İyi Ormancı ödülünün sahibi oldu.

Ferret kazandığı ödül sonrasında şu şekilde görüş belirtti:

”Ödülü üst üste iki kere kazanmak çok mutluluk verici birşey. Geçen mevsim de olduğu gibi bu mevsim boyunca iyi oynadığımı düşünüyorum. Ödülü almamdaki en büyük etkenin haritayı daha iyi okuyabilmem ve takımımla daha iyi koordine olmam olduğunu düşünüyorum. Lige kötü başladık ama kötü başlamamız bize daha yarar sağladı. Mevsim başındaki aldığımız mağlubiyetler bizim oyunumuzu daha da geliştirmemize yardımcı oldu. Performansımızdan şu anlık memnunum.

Geçen yıl iki mevsim de kupaya çok yaklaşmıştık fakat kazanamamıştık, tecrübesiz bir takımdık. Fazla hata yaptık, nasıl hazırlanacağımızı bilmiyorduk. Bu sene daha iyi bir takımız, daha iyi hazırlanmak için zamanımız var. Bu sene iki mevsimde de kupa kaldırmak için elimden geleni yapacağım.”

Mevsimin En İyi Orta Koridoru / Taraftar Özel Ödülü: (GS) Bolulu

Mevsim boyunca orta koridordaki yetenek havuzu oldukça genişti. Ama takımındaki rolü ve bu rolü çok iyi sırtlamasıyla Bolulu hem En İyi Orta Koridor ödülünü, hem de Taraftar Özel Ödülü’nü kazanmayı başardı.

Bolulu kazandığı ödüller sonrasında ise şunları söyledi:

”Lig aşaması açıkcası biraz zor geçti çünkü bazı maçlarda gerçekten temiz oynuyorduk ama bazı maçlarda sanki bu oyunu ilk defa oynuyor gibi oynuyorduk. Bu mevsim gerçekten büyük iniş-çıkışlar yaşadık. Aynı dönemde taraftarlardan da çok destek aldım ve bu beni çok motive etti. Bu sayede bu sene daha güçlü geri döndüğümü hissediyorum. Ödüller için çok teşekkür ederim.

Lig aslında çok farketmiyor. En azından playoff yapmayı ama bu playoff yolunda da kendimizi geliştirmeyi ve playoff için hazırlanmayı istedik. Herkes bence aynı sayfada oldu. Hatalarımızın farkındayız ve kendimizi playoff için hazır hissediyoruz.”

Mevsimin En İyi Alt Koridoru: (SUP) Kaori

Zeitnot’un emekliliği sonrasında bölgenin en iyi alt koridoru yarışı için adaylar oldukça fazlaydı. Fakat deneyimli nişancının veliahtı olarak gösterilen Kaori, ilk mevsiminde Papara SuperMassive’e ”BABAĞĞĞ” yı aratmadı. Genç nişancı, tıpkı geçen mevsimde olduğu gibi En İyi Alt Koridor ödülünün sahibi oldu.

Kaori aldığı ödülden sonra hislerini şu şekilde paylaştı:

”Bu mevsim de ödülü bana layık gördüğünüz için oy veren kişilere teşekkür ederim. Performansımızdan memnun olmama sebeplerimden bir tanesi çok yönlü bir takım olmamamızdı. Bazı kompozisyonları çok iyi oynarken bazılarını kötü oynuyorduk. Bunu düzeltmemiz lazım, çünkü uluslararası arenada bazı takımlar tıpkı daha önce Unicorns of Love’ın yaptığı gibi bunun üzerine giderek kazanabiliyorlar. Playoff’ları ve finali kazanmamız için de çok önemli birşey olduğu için bunu düzeltmemiz lazım, ondan dolayı memnun değildim.

Geçen yıl da ödül almıştım ama şampiyon olmadıktan sonra ödülün çok bir anlamı yok. Bu yıl şampiyon olmak için elimden geleni yapacağım.”

Mevsimin En İyi Desteği / Mevsimin En Gelişen Oyuncusu: (IW) Farfetch

Bu mevsim ligimizin sloganı #BaştanYaz’dı. Bu slogan daha önce sahip olunan önyargıları kırmaya ve alışkanlıkları değiştirmeye yönelik bir çağrıydı. Bu çağrıya ligimizde belki de en uyan oyuncu ise fastPay Wildcats desteği Farfetch oldu. Kariyerindeki belki de en başarılı sezonu geçiren ve herkesin hakkındaki düşüncelerini gözden geçirmesini sağlayan Farfetch hem En İyi Destek ödülünü, hem de En Gelişen Oyuncu ödülünü kazandı.

Farfetch, aldığı ödüller sonrasında ise düşüncelerini şu şekilde aktardı:

”Açıkçası çok güzel bir kariyer hikayem olmadı, çok kötü durumlarda da bulundum. Kendimi kanıtlamayı motivasyonumu hiçbir zaman kaybetmeyerek başardığımı düşünüyorum. Ve bu şekilde de hayatımdaki ilk ödüllerimi aldım ve bunun için taraftarlara ve herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu mevsim biraz kendimi bulduğum bir mevsim oldu. Çok fazla farklı şampiyon oynama fırsatı buldum ve bunun nedeninin takım arkadaşlarım ve koçlarım olduğunu düşünüyorum. Çünkü eski takımlarımda ya ben takıma güven veremiyordum ya da takım bana güvenemiyordu ve bu şampiyonları oynayamıyordum. Bu mevsim hem ben takıma güveniyorum hem de onlar bana güveniyor, her şey çok iyi gidiyor. Bundan dolayı size çok güzel maçlar izleteceğimizi düşünüyorum.”

Mevsimin En İyi Koç Ekibi: (IW) Janus & Robogod & Xhua

Mevsim boyunca son maça kadar mevsim finalleri yarışındaki hiçbir takımın konumu belli değildi. Bu da bütün mevsim boyunca koç ekiplerine ne kadar iş düştüğünü kanıtlar nitelikteydi. Normal sezonu 9 maçlık galibiyet serisi ile tamamlayan fastPay Wildcats’in koç ekibi bu mevsimin En İyi Koç Ekibi ödülünün de sahibi oldu.

Janus hislerini şöyle açıkladı:

”Ödül için çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum. Koç ekibi olarak çok çok mutlu olduk. Hakettiğimizi de düşünüyoruz. Bu mevsime yavaş başlamamızın sebebi genel olarak üst üçlümüz ve alt ikilimizin arasındaki uyum problemiydi. Bu problemi sonlandırdıktan sonra art arda aldığımız galibiyetler bence kaçınılmaz oldu. Şu anda herhangi bir sıkıntımız yok, tamamen uyumluyuz. Koç ekibi olarak da genel olarak antrenmanlar, seçim-yasaklamalar, meta analizleri, oyuncu psikolojisi gibi şeylere daha çok odaklandık.”

Robogod ise şu sözlerle düşüncelerini ifade etti:

”Öncelikle oy verdiğiniz ve bizi desteklediğiniz için çok teşekkür ederim. Bu harika ödülü üst üste ikinci kez almak gerçekten onur verici. Umarım bunu daim ettirebilir ve uluslararası arenada da başarılı olabiliriz.

Geçtiğimiz mevsim oyuncularımız çok yorulmuştu, çok çalışmışlardı. Gerçekten bünyemizde çok fazla çaylak ve yeterince tecrübesi olmayan oyuncular vardı. Bundan ders çıkarttık, artık bünyemizde tecrübeli oyuncular da var. Bu çıkarttığımız dersten daha enerjik bir şekilde şampiyon olup ülkemizi temsil etmek istiyoruz. Bu arada HolyPhoenix’e ek olarak ayrıca teşekkür etmek istiyorum çünkü bu koç ekibi ödülünü almamızda onun etkisi ve payı çok büyük, bize bu konuda çok destek oluyor. Kendisine buradan minnetimi sunuyorum.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

VFŞL’de normal sezon tamamlandı

Next Post

İŞTE KARŞINIZDA GWEN LEAGUE OF LEGENDS’İN EN YENİ ŞAMPİYONU

Related Posts